Yunanistan Türkiye'ye Meydan Okudu

Doğu Akdeniz'de tansiyonu yükselten Yunanistan'ın Cumhurbaşkanı Sakelaropulu, Kıbrıs Rum Yönetimi ziyareti öncesinde Türkiye'ye meydan okudu.

Yunanistan Türkiye'ye Meydan Okudu

Yunanistan Türkiye'ye Meydan Okudu

Türkiye'yi diplomatik yalanla KKTC'de işgalci olarak duyuran Sakelaropulu, 'Türkiye'nin herhangi bir meydan okumasını göğüslemeye ve cevap vermeye her an hazırız' diye konuştu.

Fransa ile Yunanistan'dan Türkiye'ye karşı yeni tehditler art arda sıralanırken Güney Kıbrıs'ı ziyaret etmek için hazırlık yapan Yunan Cumhurbaşkanı Katerine Sakelaropulu tekrar çizgiyi aştı.

Türkiye'yi diplomatik yalanla KKTC'de işgalci olarak duyuran Sakelaropulu, 'Türkiye buna son vermeli. Kapsamlı çözüm böyle sağlanır' diye konuştu.

Daima Türkiye'yi hedef alan Yunanistan Cumhurbaşkanı Sakelaropulu, şu ifadeleri kullandı:

'Türkiye'nin tavrı Avrupa Birliği (AB) üyesi devletlerin egemenliklerine ve egemenlik haklarına yönelmekle kalmayıp bölgedeki barış ve güvenliği de tehdit ediyor.'

Yunanistan'ın tahriklerini görmezden gelen Skelaropulu, 'Türkiye ile diplomasi yolunu izliyoruz. Ve iyi komşuluk ilişkilerine mutlak saygı duyuyoruz. Ancak Türkiye'nin herhangi bir meydan okumasını göğüslemeye ve cevap vermeye her an hazırız' ifadelerini kullandı.

Güney Kıbrıs'a üç günlük ziyarette yapmak için gelecek gün Güney Kıbrıs'a gidecek olan Sakelaropulu, Rum Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu.

Sakelaropulu, küstah açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

'Ada'daki Türk işgaline (sözde) son verilmesi ve Kıbrıs sorununun, herkes için bağlayıcı ve mümkün olan tek zeminde; BM'nin ilgili kararları ve Avrupa müktesebatının 'Kıbrıs Cumhuriyeti' hükümranlığının tamamında uygulanması zemininde kapsamlı çözüm bulunması maksadıyla müzakerelerin BM çerçevesinde yeniden başlamasını başarmak için Kıbrıs siyasi liderliğiyle sürekli iş birliği içerisindeyiz.'

Site Yorumları

  1. hep bunlar Türkiye bir şey yapsın da AB den destek alalım yoksa Ak Deniz den bir şey çıkaramayacağız Türkiye kızıp ta bir şekilde bir uçak vursa veya gemiye hasar verse yada birinin bindiği gemiyi yada uçağı taciz etse hemen AB ye bakın biz haklıyız Türkiye hep bunu yapıyor diyerek ağlamak için yapıyorlar bunları ilk kurşunu atsınla baksınlar başlarına neler geliyor tarihten silelim onları ama ilk kurşunu onlar atsın geçen sefer geldiklerinde ayakları mıçına vuruyordu hepsinin kaçarlarken

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR