MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, 24 Haziran seçimi ile ilgili yaptığı açıklamada "Yurt dışı seçmen için düzenleme yapılıyor. Randevu ve saat için YSK yetkilendirilecek" ifadesini kullandı.

ayrıntılar gelecek...

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ ERKEN SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZLA BAŞLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün seçim tarihini 24 Haziran olarak kararlaştırılmasının ardından seçim startını veren Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), seçim hazırlıklarına başladı.

Bu bağlamda MHP, 21 Nisan Cumartesi günü Kızılcahamam'da Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri, milletvekilleri ve il başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek olan toplantıda, MHP’nin "seçim stratejisini" konuşacak ve karara varılacak.

Görüşmede, 2 aylık seçim sürecinde seçimlerde en üst düzeyde başarının nasıl alınabileceği ve bunun için neler yapılması gerektiği konuşulacak.

Partinin seçim stratejisinin, MHP'nin 12. Olağan Kurultayı'nda kullanılan "Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka" şiarı bağlamında "milli beka" ve "cumhur ittifakı"nın"  elzem ve ihtiyacı temelinde ele alınıp şekil kazanması bekleniyor.

Strateji belirlenirken daha önceki genel seçimler öncesinde hazırlanan seçim beyannameleri de göz önünde bulundurulacak.

Parti kurmayları, MHP'nin seçime en fazla hazır parti olduğunu söyleyerek kurultay hazırlıkları döneminde teşkilatın sahada olduğunu, milletin nabzını tuttuğunu ve düşüncelerini paylaştığını ifade etti.

ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU STANTLARI KURULUYOR

MHP Genel Merkezi'nde de hızlı bir şekilde seçim hazırlıkları yaşanmaya başlandı. Genel Merkez'de aday adaylığı başvuruları için stantlar oluşturuluyor. Yüksek Seçim Kurulunun seçim takvimini açıklamasının sonrasında partinin belirlediği tarihe göre aday adaylığı başvuruları alınacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.