Marmaray Sirkeci tren istasyonunda lise öğrencisi genç bu sabah tren raylarına düştü. Olayın ardından yapılan incelemelerde görüntünün lise öğrencisinin 18 yaşındaki Baha Güzeycan'a ait olduğu tespit edildi. Emniyet görevlileri olayı intihar olarak değerlendirirken Güzeycan’ın atlatamadan önceki en son çekildiği fotoğrafı ortaya çıktı.

Olay saat 11.30 sıralarında gerçekleşti. Marmaray Sirkeci istasyonunda 18 yaşındaki Baha Güzeycan hala bilinmeyen nedenden tren rayına düştü. Polise geçilen ihbar üzerine istasyona polis ve sağlık görevlileri sevk edildi. Hadise nedeniyle tren seferleri Kazlıçeşme yönüne durduruldu. Sağlık görevlilerinin yaptığı incelemede raylara düştüğü belirtilen Güzeycan hayatını kaybettiği tespit edildi.

Marmaray Sirkeci istasyonunda raylara düşerek yaşamını yitiren 18 yaşındaki Baha Güzeycan olduğu belirlendi. Gencin, tren istasyonunda bir arkadaşı tarafından çekilen son görüntüsü ortaya çıktı.

SON GÖRÜNTÜSÜ

Polis ekipleri olayın intihar mı yoksa kaza mı olduğunu belirlemek için olayla ilgili soruşturma başlattı. Bu arada Güzeycan’ın, istasyonda bir arkadaşı tarafından çekilen son görüntüsü ortaya çıktı. Güzeycan'ın arkadaşının olayla ilgili ifadesinin alındığı öğrenildi.

Yapılan soruşturmanın sonrasında gencin cenazesi Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Cenazenin raylardan kaldırılmasının ardından seferler normale döndü.

Marmaray'dan yapılan açıklamada, "Teknik bir arıza nedeniyle trenlerimiz Sirkeci´den aktarmalı olarak çalışmaktadır" diye açıklama gelmişti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.