Başbakan Binali Yıldırım, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığıyla alakalı, "Bir mühendislik projesiydi, patladı, elde kaldı, başarısız oldu” ifadelerine yer verdi.

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül arasında br görüşme olur mu sorusuna, "Gerek olmadığı düşüncesindeyim. İtibar zor elde edilir, kolay kaybedilir'' şeklinde konuştu.

"ÇATI ADAY ÇOK BİLİNMEYENLİ BİR DENKLEM"

Muhalefetin çatı adayı girişimini yorumlayan Başbakan Yıldırım, "Muhalefette çok , biz de tek ses var. Çatı aday çok bilinmeyenli bir denklem'' ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, "Seçim havasına girince herkes 'ben de adayım' demek için bir havaya girer. Bu havaya girdiğinde siyasi hareketlilik doğar Bizim adayımız belli sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Biz başkaları ne yapar ne eder bizi ilgilendirmiyor. Muhalefet çatı aday çıkaramayacak gibi duruyor. Muhalefet de çok ses var, bizde tek ses var'' ifadelerinde bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, "Başarısız görülmüş bir çatı adayını bir kez daha tekrar etmek, bu kadar bilinmeyen denklemi bir araya getirmek ne derece doğru söylemek isterim. Devlet Bahçeli’nin Abdullah Gül ile ilgili tweetlerindeki gibi kardeşlik karanlığa mı gömüldü? Her şey milletin gözü önünde oluyor. Gittiğiniz yerde AK Parti’yi iliştirirseniz neden görevdeyken neden söylemediniz demezler mi? İtibar zor elde edilir, kolay da kaybedilmemelidir." şeklinde konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.