AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve yanında ki AK Parti’li heyet 600 kişiden oluşan milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun milletvekili listesini YSK’ye teslim ettikten sonra şu ifadeleri kullandı:

Bildiğiniz gibi dün de kuralar çekildi. YSK huzurunda bütün siyasi partilerin ve basın mensuplarının katılımlarıyla şeffaf bir şekilde çekildi ve en güzel şekilde de tamamlanacağını düşünüyoruz. Milletimize memleketimize hayırlı olsun. Bütün adaylarımıza başarılar diliyorum.

LİSTEDEN AYRINTILAR

Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK)  sunulan listede milletvekili adaylarının 126'sını kadınlar oluşturdu. Milletvekili adaylarının yaş ortalaması 44 olurken, 25 yaşın altında 57 aday sunulan listede yer buldu.

AK Parti'nin en genç milletvekili adayı Kocaeli 11. sıradan aday  olarak gösterilen 18 yaşındaki Elif Nur Bayram oldu.

Verilen listelerde 26. dönemden 167 milletvekili adayı tekrardan yer buldu.

Toplam engelli milletvekili aday sayısı ise 8 olarak belirlendi.

AK Parti’li milletvekili adaylarının 466’sı ise evli.

 ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ

İLİ

: İSTANBUL

SEÇİM ÇEVRESİ NO

: 1

ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI

: 35

SIRA NO

ADI VE SOYADI

ÖĞRENİM DURUMU

MESLEĞİ

 

1

BERAT ALBAYRAK

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

2

NURETTİN CANİKLİ

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

 

3

MUSTAFA ATAŞ

YÜKSEK

YÖNETİCİ

 

4

EROL KAYA

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

5

VEDAT DEMİRÖZ

YÜKSEK

MÜŞAVİR

 

6

RAVZA KAVAKCI KAN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

7

OSMAN BOYRAZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

8

İSMET UÇMA

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

9

MİHRİMAH BELMA SATIR

YÜKSEK

AVUKAT

 

10

AHMET BERAT ÇONKAR

YÜKSEK

YÖNETİCİ - KAMU

 

11

HULUSİ ŞENTÜRK

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

12

MÜŞERREF PERVİN TUBA DURGUT

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

13

EYÜP ÖZSOY

YÜKSEK

MÜHENDİS / MİMAR

 

14

SERKAN BAYRAM

YÜKSEK

AVUKAT

 

15

FATİH SÜLEYMAN DENİZOLGUN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

16

ŞEYMA DÖĞÜCÜ

YÜKSEK

AVUKAT

 

17

AZMİ EKİNCİ

YÜKSEK

MÜHENDİS / MİMAR

 

18

HURŞİT YILDIRIM

YÜKSEK

AVUKAT

 

19

ALİ SEVİNÇ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

20

TUĞBA ERCAN

YÜKSEK

ÖĞRETMEN

 

21

SABRİ BALAMAN

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

 

22

ESMA ERSİN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

23

MUSTAFA MİCAN

ORTA

SERBEST/ÖZEL

 

24

AHMET ÖZDİNÇ

YÜKSEK

DOKTOR

 

25

İBRAHİM İLCİ

İLK

MÜHENDİS / MİMAR

 

26

SEMANUR KOÇAL

YÜKSEK

ÖĞRENCİ

 

27

RAMAZAN ÖZKÜRKÇÜ

YÜKSEK

MÜHENDİS / MİMAR

 

28

FİDAN ERDOĞAN AVŞAR

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

29

FEYZULLAH TUNA

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

30

FUAT KİNSİZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

31

AHMET AYHAN KAYAOĞLU

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

32

SİNEM DEMİR

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

33

MUHAMMET ALİ KUMRU

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

34

LEVENT COŞKUN ERKEKOĞLU

YÜKSEK

EKONOMİST / İKTİSATÇI

 

35

OKTAY TAN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

 

İSTANBUL 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1

SÜLEYMAN SOYLU

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

2

FATMA BETÜL SAYAN KAYA

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

3

VOLKAN BOZKIR

İLK

SERBEST/ÖZEL

4

ABDULLAH GÜLER

YÜKSEK

AVUKAT

5

HASAN TURAN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

6

SERAP YAŞAR

YÜKSEK

AVUKAT

7

AZİZ BABUŞCU

YÜKSEK

MÜŞAVİR

8

ŞİRİN ÜNAL

İLK

SERBEST/ÖZEL

9

CANAN KALSIN

YÜKSEK

SİYASETÇİ

10

AHMET HAMDİ ÇAMLI

ORTA

SERBEST/ÖZEL

11

MARKAR ESEYAN

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

12

MUSTAFA DEMİR

YÜKSEK

DİŞ HEKİMİ

13

İFFET POLAT

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

14

İBRAHİM YASİN KIRICI

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

15

SALİH ÇAKIR

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

16

AYŞE BÖHÜRLER

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

17

SUNA TARHAN

YÜKSEK

EĞİTMEN

18

AHMET HAMDİ GÖRK

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

19

HACI MEHMET BAYKURT

YÜKSEK

AVUKAT

20

MUSTAFA ARABUL

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

21

BEYZA SINDIRAÇ

YÜKSEK

AVUKAT

22

SERKAN HASER

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

23

AHMET YILDIZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

24

EMİNE ÇAKIR

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

25

HAMZA KULAKSIZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

26

SEVDE SENA DAĞLI

ORTA

ÖĞRENCİ

27

ENES KAŞKAŞ

YÜKSEK

ÖĞRENCİ

28

HALİL POYRAZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

İSTANBUL 3. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1

SÜLEYMAN SOYLU

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

2

FATMA BETÜL SAYAN KAYA

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

3

VOLKAN BOZKIR

İLK

SERBEST/ÖZEL

4

ABDULLAH GÜLER

YÜKSEK

AVUKAT

5

HASAN TURAN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

6

SERAP YAŞAR

YÜKSEK

AVUKAT

7

AZİZ BABUŞCU

YÜKSEK

MÜŞAVİR

8

ŞİRİN ÜNAL

İLK

SERBEST/ÖZEL

9

CANAN KALSIN

YÜKSEK

SİYASETÇİ

10

AHMET HAMDİ ÇAMLI

ORTA

SERBEST/ÖZEL

11

MARKAR ESEYAN

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

12

MUSTAFA DEMİR

YÜKSEK

DİŞ HEKİMİ

13

İFFET POLAT

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

14

İBRAHİM YASİN KIRICI

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

15

SALİH ÇAKIR

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

16

AYŞE BÖHÜRLER

YÜKSEK

GAZETECİ / YAZAR

17

SUNA TARHAN

YÜKSEK

EĞİTMEN

18

AHMET HAMDİ GÖRK

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

19

HACI MEHMET BAYKURT

YÜKSEK

AVUKAT

20

MUSTAFA ARABUL

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

21

BEYZA SINDIRAÇ

YÜKSEK

AVUKAT

22

SERKAN HASER

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

23

AHMET YILDIZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

24

EMİNE ÇAKIR

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

25

HAMZA KULAKSIZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

26

SEVDE SENA DAĞLI

ORTA

ÖĞRENCİ

27

ENES KAŞKAŞ

YÜKSEK

ÖĞRENCİ

28

HALİL POYRAZ

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.