SOLOTÜRK'ün resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaştığı açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı programı içeriğinde bugün Ankara üzerinde gösteri uçuşu gerçekleştirecek.

SOLOTÜRK’ün sosyal medya açıklamasında, ‘26 Ağustos 1071'de Malazgirt'te bu topraklarda gözlerimizi açtık. Yine bir 26 Ağustos'ta Büyük Zafer için düşmanla karşılaşıp, 30 Ağustos'ta buraların Türk vatanı olmasını garantiledik. Türk'ün Zafer Bayramı için SOLOTÜRK etkinliği 17.15-17.35 saatleri arasında Gölbaşı Atatürk Sahil Park'ında gerçekleştirilecektir.’ İfadesini kullandı.

SOLOTÜRK, Türk Hava Kuvvetlerinin 100. kuruluş yıldönümünün yapıldığı törende 2011 yılında, dünyanın en büyük hava etkinliklerinden olan RIAT'ta ‘En iyi hava gösterisi’ alanında birinci olmuş ve ‘Kral Hüseyin Hatıra Kılıcı’ ödülüne sahip olmuştur.

SOLOTÜRK’TEN BÜYÜK BAŞARI

SOLOTÜRK, Slovakya Uluslararası Hava Gösterisi'nde (SIAF 2017), Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi ekibi, ‘En İyi Gösteri Uçuşu’ ödülünü alarak büyük bir başarıya imza attı.

SOLOTÜRK tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, 26 ve 27 Ağustos'ta gerçekleşen dünyanın en büyük hava etkinliğinden SIAF 2017'ye, Türkiye ile birlikte İngiltere, İspanya, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Slovakya, Avusturya, Polonya, Almanya, Macaristan, Hırvatistan, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve Belçika'dan katılımcılarda bulunuyordu.