Sivas'ta, geçirdikleri felç nedeniyle bakıma muhtaç hale gelen ve kimseleri olmayan 50 yıllık evli Zennure ve Hasan Yıldız çiftinin, televizyon özlemi bir hayırseverin yardımıyla son buldu.

Hayırseverler devreye girdi
Huzur Mahallesi'nde yaşayan 65 yaşındaki Zennure ve 70 yaşındaki Hasan Yıldız'ın zor yaşamının haberleştirilmesinin ardından çift, tek istekleri olan televizyona kavuştu. Hayırsever bir vatandaş tarafından satın alınan televizyon çifte teslim edildi.

"Erkenden yatıyorduk"
Hasan Yıldız açıklamada, yardımlarla ayakta durduklarını ve birbirlerine destek olmaya çalıştıklarını söyledi. Uzun zamandır televizyonları olmadığını belirten Yıldız, "Televizyonumuz yoktu, eşimle oturuyorduk. Uykumuz geliyordu erkenden yatıyorduk" dedi.

Bir hayırseverin seslerini duyduğunu ve isteklerini yerine getirdiğini anlatan Yıldız, "Televizyon geldi. Çok mutlu olduk. Akşam açıyoruz seyrediyoruz. Allah razı olsun, yardım edene çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"Artık canımız sıkılmıyor"
Zennure Yıldız da çocukları olmadığını ve bunca yılı eşiyle geçirdiklerini, Sivas'ta tanıdıkları olmadığını ve gelen yardımlarla yalnızlıklarını unuttuklarını dile getirerek, şöyle dedi:

"Yardım edenlerden Allah razı olsun. Bizim bir eksiğimiz vardı. 25 yıldır televizyonumuz yoktu. Öncesinde vardı bozuldu sonra daha alamadık. 25 yıldır birbirimizle sohbet ediyoruz. Burada kimsemiz de yok. Bizim de akşamları canımız sıkılıyordu. Otur otur uykumuz geliyordu. Hep, 'Bir televizyonumu olsa da seyretsek iyi olur diyorduk.' Sonra bir hayırsever sesimizi duydu ve bize televizyon aldı. Dün getirdiler, kurdular, açmasını öğrettiler. Televizyon geldiği için çok mutlu olduk . Artık canımız sıkılmıyor, açıyoruz, izliyoruz. Halimizden memnunuz, getirenlerden Allah razı olsun."