CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Twitter hesabından 8 Kasım 2016'da yaptığı gönderilerle AK Parti'nin tüzel kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle, 10 bin lira manevi tazminat cezası ödemeye mahkum edildi.

Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesinde yapılan duruşmaya Ak Parti'nin avukatı Burhanettin Sevencan ile Erdem'in avukatı Emrah Şahin geldi.

Avukat Sevencan, dava konusu olan gönderilerin, eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığını, hakaret ve iftira içerdiğini ifade ederek, davanın kabul edilerek tazminata hükmedilmesini istedi.

Eren'in avukatı Şahin ise müvekkilinin, söz konusu paylaşımları siyasi bir kişilik olarak yazdığını ve bu beyanlarda hakaret bulunmadığını savunarak, davanın kabul edilmemesini istedi.

Hakim Mustafa Satış, davayı kısmen kabul ederek, Eren'in AK Parti'ye 10 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdiğini söyledi.

Eren Erdem ve diğer CHP milletvekilleride daha önce yaptığı küstahlıklarla Ak Parti'ye tazminat ödemeye mahkum olmuştu. Bunun en büyük örneklerinden birisi ise Kılıçdaroğlu. Kemal Bey her dönem yaptığı açıklamalarla Ak Partiye milyarlarca tazminat ödemişti. Bu tazminatların 300 bin lirayı geçtiği tahmin ediliyor. Yani kısaca bunlar konuştukça Ak Parti kazanıyor.