MHP Genel Başkanı Bahçeli, konvoyu silahlı saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile telefonda görüşerek "geçmiş olsun" dileklerini iletti

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre Bahçeli, telefonla görüştüğü Kılıçdaroğlu'ndan olaya ilişkin bilgi aldı.

Bahçeli, güvenli bir bölgede olup olmadığını sorduğu Kılıçdaroğlu'na, "Geçmiş olsun, inşallah Ankara'ya döndüğünüzde görüşürüz." dedi.

TBMM Başkanı Kahraman, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti

TBMM Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kahraman, CHP konvoyunun Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada saldırıya maruz kaldığı haberlerinin ardından Kılıçdaroğlu'nu telefonla aradı.

Kılıçdaroğlu'ndan, yaşanan çatışmayla ilgili bilgi alan Kahraman, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Adalet Bakanı Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak "geçmiş olsun" dileklerini iletti

Bozdağ, CHP konvoyunun Artvin'in Şavşat ilçesinde saldırıya maruz kaldığı haberinin ardından Kılıçdaroğlu’nu telefonla aradı. Bozdağ, Kılıçdaroğlu'na "geçmiş" olsun dileklerini iletti.

Bakan Özlü: Kim yaptıysa, nasıl yaptıysa mutlaka ortaya çıkacak, çıkarılacak"

Bakan Özlü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyunun geçişi sırasında yaşanan çatışmaya dikkati çekerek, "Artvin civarında anamuhalefet partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir saldırı yapıldığı haberini aldık. Bu saldırıyı kınıyoruz. Çok yanlış bir hareket, kim yaptıysa, nasıl yaptıysa mutlaka ortaya çıkacak, çıkarılacak." dedi.

AB Bakanı Çelik: Sayın Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıyı kınıyoruz

Kınama mesajını Twitter hesabından paylaşan Çelik, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıyı kınıyoruz. Şüphesiz, bu saldırı hepimize yapılmıştır. Geçmiş olsun." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının tüm siyaset kurumuna yapılmış sayıldığını vurgulayan Çelik, mesajında terörü lanetledi.

BBP Genel Başkanı Destici: Bu saldırı CHP şahsında Türkiye'ye ve Türk demokrasisine yapılmış bir saldırıdır

CHP konvoyunun Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada saldırıya maruz kaldığı haberlerinin ardından Kılıçdaroğlu'nu telefonla arayarak bilgi aldığını aktaran Destici, "geçmiş olsun" dileklerini ilettiğini ifade etti.

Saldırıyı şiddetle kınadıklarını vurgulayan Destici, "Hain terör saldırısını lanetliyorum. Bu saldırı CHP şahsında Türkiye'ye ve Türk demokrasisine yapılmış bir saldırıdır. FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından siyasi partiler arasında bir birlik oluştu. Bunu bozmaya yönelik bir saldırı olarak değerlendiriyorum. İktidarı ve muhalefetiyle teröre karşıyız. Saldırıda yaralanan güvenlik güçlerimize Allah'tan acil şifalar diliyoruz. " diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki: Artvin'de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırıyı nefretle kınıyorum

Özhaseki, yayımladığı mesajında, Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Bakan Özhaseki, mesajında, şunları kaydetti:

"Artvin'de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırıyı nefretle kınıyorum. Bu çirkin saldırıyı demokrasimize yapılan bir saldırı olarak görüyorum. Hiç kimse bu tür saldırılardan medet ummasın. Bu tür hain saldırılar, ülkemizde birliği, beraberliği, barışı ve huzuru bozmak için yapılan eylemlerdir."