Sivas'ta jandarma binasına giden askerleri götüren sürücüsü belirlenemeyen özel otomobil kontrolden çıkarak refüje çarpmasının ardından devrildi. Kazada araç içinde bulunan 6 asker yaralandı. Yaralılar ambulanslarla şehirde bulunan hastanelerde tedavi altına alındı. Kazada araçtan fırladığı öğrenilen 22 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Hamza Dede ağır yaralı olarak götürüldüğü Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Fakat yapılan tüm müdahalelere karşı kurtarılamayan Dede, şehit oldu. Öteki askerlerin durumlarının iyi olduğu, tedavilerinin devam ettiği belirtildi.
Olayın ardından Vali Davut Gül, hastaneye giderek doktorlardan askerlerin durumuyla alakalı bilgi aldı. Manisalı olduğu öğrenilen Jandarma Uzman Çavuş Hamza Dede'nin cenazesi, yapılacak otopsi işleminden sonra havalaanında düzenlenecek askeri tören ile memleketine gönderilecek.

BİNGÖL'DEN BİR ŞEHİT HABERİ

Karakoçan İlçesi'ne ait Yeşilbelen Köyü ile Bingöl il hududu arasında operasyon yapan güvenlik güçleri, dün gece pusu kuran teröristlerin silahlı saldırısına uğradı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada, açılan ilk ateşle beraber 2 asker yaralandı. Yaralı 2 asker, daha yakın olan Bingöl Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken, yaralılardan durumu ağır olan 1 asker, doktorların tüm çabalarına karşın kurtarılamayarak şehit oldu. Yaralı diğer askerin tedavisi ise sürüyor.