Şişli Belediyesine bağlı Kent-Yol şirketinin personel alımı ihalesine alınmadığını öne süren Kent-Yol işçileri iş bıraktı. Şişli Belediyesinin Feriköyde yer alan Temizlik İşleri Müdürlüğündeki çöp araçlarının çıkışına izin vermedi.
Belediye önünde toplanan işçiler yarına dek bir anlaşma sağlanmazsa, sabah İstanbuldan Ankaraya doğru 25 gün sürecek bir yürüyüşe başlayacaklarını ifade etti. Şişli Belediyesi ise Kent-Yolun ihaleye katılma koşulları taşımadığı için ihaleye alınmadığını savunarak, işçilerin herhangi bir hak kaybına uğramayacaklarını veya işsizlikle karşılaşmayacaklarını aktardı.

ÇÖP KAMYONLARININ ÇÖP TOPLAMAYA ÇIKMASI ENGELLENİYOR

İşçilerin çöp araçlarının çalışmasını engellediği şeklindeki iddialar üzerine ise Özer, Şu anda yasal bir kayıp olmamasına karşıon çöp kamyonlarının çöp toplamaya çıkması engelleniyor. Bu tamamen yasal olmayan bir durumdur Bunun sürmesi durumunda Başkanlığımız gerekli tedbirleri alacaktır. Ama bunun haricinde iş barışını bozacak herhangi bir girişimimiz olmayacak dedi.

OLAN VATANDAŞA OLDU

Şişli sokaklarında oluşan çöp dağlarını temizlemek ise vatandaşa düştü. Çok sayıda esnaf kapısının önünü temizleyerek çöplerini topladı. Mahalle aralarında da yaz sıcağında kötü kokuların oluşmasına neden olan çöp yığınları oluştu.