Şırnak'ın İdil ilçesinde Hayri Malgaz isimli kişinin yavru köpeklere yaptığı eziyet kan dondurdu.

Edinilen bilgiye göre, şahıs, 6 yavru köpeğin kulağını keserken, vahşet görüntülerini de sosyal medya hesabından canlı olarak yayınladı. Yaşanan olay tepkilere sebep oldu. Kan donduran vahşet, İdil ilçesi Turgut Özal Mahallesi'nde meydana geldi. Hayri Malgaz adlı kişi, yeni doğmuş 6 yavru köpeğin kulağını kesti. Şahıs, bu yetmezmiş gibi vahşet görüntülerini de sosyal medya hesabından canlı olarak yayınladı. Görüntülerde, şahsın jiletle kulağını kestiği köpeklerin acı içerisinde kıvrandıkları görülürken, çığlıkları ise yürekleri dağladı. Bazı köpekler korkudan kaçarak, kayalıkların altına saklandı.

TEPKİLER GECİKMEDİ

Söz konusu olay paylaşıldığı sosyal medyada tepkilere neden oldu. Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine sivil toplum kuruluşları harekete geçti. Şahsın kimliğine ulaşılırken hakkında dava açılacağı açıklandı. Açıklama şu şekilde:

" Bu vahşeti kanımız donarak izledik. Yüreğimiz parçalandı. Ancak gereğini yapacağız. Şahsın kimilk bilgilerine ulaştık. Hakkında suç duyurusunda bulunulacak ve hak ettiği cezayı alması için herşey yapılacak."

Öte yandan hayvan hakları savunucuları köpeklerin korunmaya alınması için çalışma başlattı.