Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Şırnak'ta İYİ Parti'den İstifa Eden 874 Kişi AK Parti'ye Geçti

Şırnak'ta, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Tatar, Belediye Başkan Adayı Hacı Özer ile 7 ilçenin yöneticilerinin de içerisinde olduğu toplam 874 kişi, partilerinden istifa ederek, AK Parti'ye geçti.

Şırnak'ta İYİ Parti'den İstifa Eden 874 Kişi AK Parti'ye Geçti

Şırnak'ta İYİ Parti'den İstifa Eden 874 Kişi AK Parti'ye Geçti

Meral Akşener'in lideri olduğu İYİ Parti'den istifa eden 874 kişinin AK Parti'ye geçmeleri sebebi ile şehir başkanlığında tören yapıldı. Geçiş işlemlerinin bitmesinin ardından  AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, Hasan Tatar ve Hacı Özer'e parti rozeti verildi. Erkan, 'Artık Şırnak bir devri kapatıp bir devri açma noktasındadır.' ifadesini kullandı.

'ZAMAN BİRLİK BERABERLİK GÜNÜDÜR'

AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, konuyala ilgili yaptığı açıklamasına şu şekilde devam etti: 'Şırnak evlatlarının geleceği için, genç kızların hayali için, genç evlatların istikbali için daha kararlı bir duruş sergilemektedir. Geride bıraktığı bütün acılara inat yepyeni bir Şırnak, ilçeleri ile beraber varetmek için kenetlenmiş durumdadır. Geçtiğimiz dönemlerde özellikle HDP’ye oy vermiş hemşerilerime, kardeşlerime açık yüreklilikle söylüyorum, bizim partimiz hoşgörünün partisidir. Hiçbir şekilde başkalarını ötekileştirme hakkımız yoktur. Bizler yeni baştan bir huzurun, kardeşliğin kenetlenmesi için buradayız. Zaman birlik, beraberlik günüdür. Bizi farklılıklarımızla ayırmaya çalışanlar bilsinler ki, bizim farklılıklarımız bizim zenginliklerimizdir. Bu zenginliği sahaya aktarma zamanı gelmiştir.'

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.


Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR