Genelkurmay Başkanlığı tarafından dünkü yurt içi olaylara dair bilgilendirme yapıldı.

Buna göre, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde operasyon birliklerine saldırı hazırlığında olduğu belirlenen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere karşı gerçekleştirilen hava harekatında üç terörist etkisiz hale getirildi.

Van'ın Gürpınar ilçesinde süren operasyonda, 38 roketatar sevk fişeği ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere oluşturulmuş 16 mutfak tüpü ele geçirilirken, bir el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

Bingöl'ün Solhan ilçesinde süren operasyonda; 20 Kalaşnikof piyade tüfek fişeği, çok sayıda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, 130 kilo gıda maddesi ve örgütsel doküman bulundu.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen arazi tarama faaliyetlerinde, toprağa gömülü bir çuval içerisinde 400 Biksi makineli tüfek fişeği, Yüksekova ilçesinde ise bir sığınakta bir roketatar mühimmatı, birisi tuzaklanmış halde dört el bombası ele geçirildi.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan birçok bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri teröristlerle mücadelesini sürdüyor. Yapılan operasyonlarda birçok PKK'lı terörist etkisiz hale getirilirken, mağara ve sığınaklarda onlarca el yapımı patlayıcı, silah ve yaşam malzemesi ele geçirildi.