Şırnak Kınalıtepe bölgesinde arama tarama faaliyeti yapan güvenlik ekipleri, 26 teröristi etkisiz hale getirdi. 3 ayrı mağarada gerçekleştirilen aramada terör örgütü üyelerine ait çok sayıda silah ve mühimmat bulundu.

Güvenlik kaynaklarından edinilen  bilgiye göre, Şırnak'ta arama tarama faaliyeti yapan güvenlik ekipleri, Kınalıtepe bölgesinde PKK'lı teröristlerin saklandığı 3 mağarayı belirledi. Teslim ol çağrılarına ateşle karşılık verilmesi karşısında mağaralara operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 26 terörist etkisiz hale getirildi.

Mağarada yapılan aramada teröristlere ait, 27 kaleşnikof tüfek, 93 el bombasi 3 kilo 800 gram C-4 tipi patlayıcı, çok sayıda mermi, 8 gece görüş dürbünü, 4 kanas keskin nişancı tüfeği bulundu.

Operasyonlar devam ediyor.

HAKKARİ'DE DE SIĞINIKLAR İMHA EDİLDİ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik ekipleri ile bölücü terör örgütü PKK arasında yaşanan çatışmada, bir terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen bilgilendirmeye göre, 7'nci Kolordu Komutanlığı görev sahasında, 34'üncü Sınır Tugay Komutanlığına ait güvenlik ekipleri ile bölücü terör örgütü militanı teröristler arasında Habeşti bölgesinde çatışma yaşandı.

Çatışmada bir terörist etkisiz hale getirildi. Telsiz dilemelerinden bir teröristin de yaralı olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bölgede yapılan arama-tarama çalışmalarında 2 el bombası, kaleşnikof piyade tüfeği, 5 dolu kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, sırt çantası ve bol miktarda gıda malzemesi ele geçirildi.