Çeşitli birliklerden gönderilen 3'ü obüs yüklü tırdan oluşan 16 araçlık konvoy, jandarma eskortu eşliğinde Kilis'ten geçerek Gaziantep'in İslahiye ilçesinin Suriye sınır hattı istikametine hareket etmiş durumda.

Geniş güvenlik önlemleri altında götürülen askeri araçların, Suriye sınırındaki birliklere takviye amaçlı sınırda konuşlandırılacağı öğrenildi.

Öte yandan Suriye sınırında, eli kanlı terör örgütü PKK’nın bir konu olan PYD’nin kontrolü altındaki Afrin’in yanında bulunan Kilis’te TSK tarafından askeri araç ve personel yardımı gerçekleşti.

Suriye'nin Halep şehrine bağlı bölücü terör örgütü PYD hüküm sürdüğü Afrin'in sınır komşusu Kilis'e sevk edilen obüsler ile personelin bulunduğu konvoy, akşam saatlerinde şehre ulaştı.

Askeri konvoy, güvenlik önlemleri sağlanarak konuşlandırılmak için sınır hattına doğru ilerledi.

ABD PYD’YE YARDIM EDİYOR

Türkiye'de hain saldırılar hazırlayan eli kanlı terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'ye sürekli olarak silah ve mühimmat temin eden ABD, PYD mensuplarına para desteğinde de bulunuyor.

1480 TIR MÜHİMMAT

En son örgüte 90 TIR silah ve mühimmat temin eden ABD hainlerle anlaşmaya devam ediyor. PYD ile anlaşarak yeni sözler veriyor ve toplamda 1480 TIR'lık mühimmat sağladığı da öğrenildi.

Sputnik'ten Hikmet Durgun'a açıklama yapan PYD'nin sözde temsilcisi, ‘ABD, Deyr ez Zor operasyonu sebebiyle bize zırhlı Hummer araçları ile ağır silahlar temin etti. Örgüte gelen silahlar arasında roketler, ısı güdümlü füzeler, doçkalar, otomatik makineli tüfekler, havan topları ve Kalaşnikof silahlar mevcuttu.