Şili Devlet Başkanı Pinera Kabinenin İstifasını Talep Etti

Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera, yeni bir döneme başlamak ve halkın taleplerini karşılayacak yeni bir kabine kurmak için bütün bakanların istifasını istediğini duyurdu.

Şili Devlet Başkanı Pinera Kabinenin İstifasını Talep Etti

Pinera, Devlet Başkanlığı Sarayı La Moneda’da düzenlediği basın toplantısında, daha önce açıkladığı ekonomik yardım paketine işaret ederek, halkın taleplerini ve vermek istediği mesajı ciddiyetle dikkate aldığını belirtti.

Birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Pinera, “Yeni bir döneme başlamak ve yeni talepleri karşılayacak yeni bir kabine kurabilmek için bütün bakanlardan istifa etmelerini istedim” diye konuştu.

Sebastian Pinera, ülkede şiddet olaylarının baş göstermesinin ardından bazı bölgelerde ilan edilen ve güvenliğin askere devredilmesini kapsayan “acil durumun” kaldırılmasına ilişkin olarak da şunları kaydetti:

“Eğer içinde bulunduğumuz durum uygun olursa, Şili halkının istediği ve hak ettiği üzere pazar günü (yerel saat ile) 00:00 itibarıyla ilan edildiği bütün bölgelerden acil durumun kaldırılmasını isteyeceğim.”

Pinera, su kullanımı ve otoban ücretlerinde indirime gidileceğini de sözlerine ekledi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz-->