Siirt'te, eli kanlı örgüt PKK mensuplarının ateşe vererek yaktıkları iş makinelerindeki ağır hasarlar gün aydınlanınca belli oldu.

Merkez Bağlıca ile Demirkaya köyleri arasında bulunan yolda çalışma yapan özel firmanın11 iş makinesi, yol çalışmasından sonra yol kenarına park edilmişti. Çevrede bulunan PKK’nın alçak teröristleri tarafından, park halindeki iş makinalarını gece havanın kararmasıyla birlikte ateşe vererek yaktılar. Güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlar hava destekli olmak üzere devam ediyor.

Olayın meydana geldiği arazide teröristlerin yakalanmasına ilişkin çalışmalar sürdürülürken, sabahın aydınlığında 9 ekskavatör, bir dozer ve bir silindire verilen zararlar tespit edildi.

KAHRAMANMARAŞ’TA 3 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesine bağlı Barış Mahallesi Bulut Pınarı bölgesinde, eli kanlı terör örgütüne ilişkin güvenlik güçleri tarafında gerçekleştirilen operasyonlarda, güvenlik ekipleri ile PKK mensupları arasında bir çatışma yaşandı.

Yaşanan çatışmada 2 terörist yakalanarak etkisiz hale getirildi. Operasyonun ardından biri yaralı olmak üzere 3 terörist ele geçirildi. Elbistan Devlet Hastanesinde yaralı teröristin ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra Kahramanmaraş’a gönderildi.

Operasyon doğrultusunda sağ yakalanan 2 terörist ise ifade vermek için jandarmaya sevk edildi.