Bingöl'de, silahlı insansız hava aracı ile gerçekleştirilen operasyonda eli kanlı terör örgütü PKK’lı bir terörist etkisiz hale getirildi.

Valilik tarafından yapılan bilgilendirmede, merkeze bağlı Kuruca köyü Kayabaşı Deresi bölgesinde bir teröristin belirlendiği silahlı insansız hava aracı ile bugün saat 01.00 sularında gerçekleştirilen operasyonda tek atışla erkek terörist silahı ile birlikte ölü bir şekilde ele geçirildiği belirtildi.

Öldürülen PKK mensubunun yanında kalaşnikof, 2 el bombası, 144 mermi ve 5 şarjör bulunduğu belirtilen açıklamada, ‘Güvenlik güçlerimiz, bölgede bulunan insanlarımızın desteği ile birlikte terörle mücadeleye devam etmektedir.’ denildi.

TSK’DAN TERÖRİSTLERE BÜYÜK DARBE

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde eli kanlı terör örgütü PKK mensubu 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, ilçenin İkiyaka köyü Mezruk bölgesinde güvenlik güçleri, PKK'lı 4 teröristin bulunduğunu tespit etti.

Yapılan bildiride, ‘Belirlenen 4 bölücü terör örgütüne bağlı teröristi fırtına obüslerinin yaptığı atış sonucunda öldürülmüştür. Konu hakkında adli tahkikat sürmektedir.’ ifadesi kullanıldı.

Diğer yandan, Türk Silahlı Kuvvetlerinden, 14–20 Eylül tarihleri arasında yapılan terörle mücadele operasyonlarında 46 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.