Günde 40 tane sigara içen çocuğun sigarayı bıraktıktan sonraki halini görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Endonezya'nın Sumatra adasında yaşayan 2 yaşındaki küçük çocuk, günde 40 sigara içerek dünyayı şaşırtmıştı. Aldi Rizal şimdi 5 yaşına girdi ve sigarayı bıraktı. Ancak şimdi başı yeni bir belayla derde girdi. Sigarayı bıraktıktan sonra obez oldu.

Endonezya'da çocuklarda sigara alışkınlığına çok sık rastlandığı için, hükümet Aldi Rizal'nin fenomenliğinden yararlanmak için 3 sene önce harekete geçmişti. Aldi Rizal, kötü alışkanlıktan kurtulmak için başkent Cakarta'ya götürülerek, özel bir rehabilitasyon merkezine yatırılmıştı. "Oyun" terapisi uygulanan küçük çocuk Aldi Rizai'ye yaşıtları gibi oyuncaklarla oynama alışkanlığı aşılanmıştı.

Şu anda 5 yaşında olan Aldi Rizal'nin sigarayla mücadelesi belgesellere konu oldu. Günde 40 sigara içme alışkanlığından kurtulan Aldi Rizai'nin şimdi de aşırı yemek nedeniyle obez olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ileri sürüldü. Doktorlar, Aldi Rizal'ın annesi Diane Rizal'den 5 yaşında 25 kilogram ağırlığında olan çocuğuna diet uygulamasını talep etti. Sağlık uzmanları, Aldi Rizai'nin 25 kilogram ağırlıkla, yaşıtlarından iki kat fazla kiloya sahip olduğunu ifade ettiler.