Sağlık Bakanı Recep Akdağ, önümüzdeki günlerde sigara satışıyla ilgili devrim niteliğinde adımlar atacaklarını belirttiler.Ve bu aldıkları kararları yasa ile yasalaştıracaklarını belirtiler.Sigara satışında önemli değişiklerin yapılacağının sinyalini verdi

SİGARA PAKETLERİ GÖRÜNEN YERLERDE BULUNMAYACAK

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hazırladıkları düzenlemede bakkallarda, marketlerde sigara paketlerinin görünen yerlerde olmayacağını vurduladı ve bunu yasa çıkararak yasal hale getireceklerini belirtti.

TEK TEK SİGARA SATAN İŞLETMELER YANDI

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sigaranın tek tek satan işletmelerin olduğunu ve bunun duyumunu aldıklarını önümüzdeki günlerde çıkaracakları yasayla tek sigara satan iş yerlerine çok ağır cezalar verileceğini belirtti.ve tek sigara satışının genelde çocuklara yapıldığını belirten Recep Akdağ, bundan sonra çocuklara sigara satımının hapis cezası olacak dedi.

SİGARA ÖLÜMLERİNDE DÜNYA İKİNCİSİYİZ

Dünyanın birçok ülkesinde de, Türkiye’de de erkeklerin tütün tüketimi kadınlardan daha fazla. Türkiye’deki erkeklerin yüzde 31’i sigara kaynaklı hastalıklar nedeniyle ölüyor. BBC Türkçenin haberine göre, bu rakam Kuzey Kore’nin ardından dünyada en yüksek ikinci oran. Kadınlarda ise sigara nedeniyle ölen kişi sayısı yüzde 12 civarındadır.