Sigara İçme Yasağına Bir Yenisi Daha Eklendi!

Milyonlarca sürücüyü ilgilendiren sigara içme yasağı, yapılacak olan yeni düzenleme ile genişlemeye devam edecek.

Milyonlarca sürücüyü yakından ilgilendiren sigara içme yasağı, yapılacak olan yeni düzenleme ile genişlemeye devam edecek... Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Teşkilat Yasası'na göre, her gün milyonlarca insanın bindiği toplu taşıma araçlarında uygulanan sigara içme yasağı, artık özel araçlarda da uygulanacak. 

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Teşkilat Yasası'na göre, yapılacak olan yeni düzenleme ile Türkiye'de üretilen veya ithal edilen tütün ürünleri; markanın yazım şekli, yazı karakteri, punto boyutu, paket üzerindeki konumu, paketlerin rengi, diğer yazı, ibare ve şekiller dahil tek tip tasarlanmış olarak ve düz standart paket biçiminde piyasaya çıkarılacak. Marka, paketin tek bir yüzeyine ve yüzeyin yüzde 5'ini aşmayacak şekilde yazılacak. Paketlerin üzerine markanın logosu, simgesi veya sair işaretleri konulmayacak.

BAKANLIĞA SUNULACAK

Hizmette yeni düzenleme! Uluslararası sağlık hizmetlerine ilişkin politika ve stratejiler geliştirmek, hizmet sunum standartlarını ve akreditasyon kriterlerini belirlemek, ülkenin sağlık turizmine yönelik faaliyetlerini desteklemek üzere, Uluslararası Sağlık Hizmetleri unvanı ile bir anonim şirket (USHAŞ) kurulacak. Kurulcak olan bu şirket, uluslararası sağlık hizmetlerinin fiyat tarifelerini hazırlayarak bakanlığın onayına sunacak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR