İstanbul'da kuvvetli yağış ve dolu yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Sel felaketi ve fırtına nedeniyle yaralananlar oldu. kuvvetli dolu esnasında metrobüsün içerisinde yer alan yurtdaşlar büyük korkular yaşadı. O anlar bir yolcu tarafından saniye saniye böyle görüntülendi. Görüntülerde metrobüsün üst camı dolu yüzünde kırılmış halde.Yurtdaşlar otobüsün içerisine düşen dolulardan kaçmaya çalıştı. Bu esnada bir takım yurtdaşlar ise dua ediyor. İnsanlar dar alanda birbirlerine tutunarak doludan korunmaya çalışıyor.

Öte yandan İBB İstanbullulara Cuma akşamı için uyarılarda bulundu.

BİR UYARI DA METEOROLOJİ'DEN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve civarında devam eden gök gürültülü sağanak yağışın kuvvetli sağanak olarak süreceğini açıkladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan ikazda, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve heyelana karşı dikkatli olması istendi.

İstanbul ve civarında akşam saatlerinde başlayan ve etkisini devam ettiren sağanak yağışla alakalı olarak yeni bir ikaz geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gerçekleştirilen açıklamada, "İstanbul genelinde süren gök gürültülü sağanak yağışların; İstanbul Anadolu Yakası, Yalova ve Kocaeli (Çayırova, Gebze, Darıca, Körfez, Derince, Karamürsel, Gölcük) civarlarında da yer yer kuvvetli olarak devam etmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir" denildi.
Meteoroloji'nin uyarısında, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve heyelana karşı dikkatli olması istendi.