Çevre yolunun geçtiği Yafes Mahallesi'ne giren güvenlik güçlerine buradaki PKK'lılar tarafından ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmalar devam ediyor.

Ağır silahların kullanıldığı çatışma sırasında, patlama ve silah sesleri geliyor. Öte yandan Çevre yolunun geçtiği Yafes Mahallesi'ne giren güvenlik güçlerine buradaki PKK'lılar tarafından ateş açıldı.

Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmalar devam ediyor. Ağır silahların kullanıldığı çatışma sırasında, patlama ve silah sesleri geliyor. Öte yandan Şerafettin Elçi Hava Limanı'na askeri kargo uçakları gelen özel harekat ve askerler, sıkı güvenlik önlemleri altında, Cizre ve Silopi'ye sevkiyatı devam ediyor.

SİLOPİ’DE SESSİZLİK HAKİM

Silopi İlçesi'nde dün akşam saat 23.00'dan itibaren uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte ilçe genelinde herhangi bir olay yaşanmadı. Sesizliğin hakim olduğu ilçe genelinde, vatandaşların evlerine kapanması, cadde ve sokaklar da boşaldı.

İlçe merkezinden geçen İpek Yolu da uygulanan yasak kapsamında, trafiğe kapatılırken, Silopi'ye 15 kilometre mesafede bulunan Habur Sınır Kapısı'da tüm giriş-çıkışlara kapatıldı. Yetkililer yasağın devam edeceği süre zarfında herhangi bir yolcu, ticari ve yük taşıma araçlarının da giriş-çıkış yapamayacağını açıkladı.

Şerafettin Elçi Hava Limanı'na askeri kargo uçakları gelen özel harekat ve askerler, sıkı güvenlik önlemleri altında, Cizre ve Silopi'ye sevkiyatı devam ediyor.

SİLOPİ’DE SESSİZLİK HAKİM

Silopi İlçesi'nde dün akşam saat 23.00'dan itibaren uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte ilçe genelinde herhangi bir olay yaşanmadı. Sessizliğin hakim olduğu ilçe genelinde, vatandaşların evlerine kapanması, cadde ve sokaklar da boşaldı.

İlçe merkezinden geçen İpek Yolu da uygulanan yasak kapsamında, trafiğe kapatılırken, Silopi'ye 15 kilometre mesafede bulunan Habur Sınır Kapısı'da tüm giriş-çıkışlara kapatıldı.

Yetkililer yasağın devam edeceği süre zarfında herhangi bir yolcu, ticari ve yük taşıma araçlarının da giriş-çıkış yapamayacağını açıkladı.