İstanbul'u kana bulamaya hazırlanan DAEŞ'liler yakalandı. İstanbul son dakika haberlerde Bayrampaşa'da bir avm de saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 4 DAEŞ mensubunun yakalandığı açıklandı. 4 DAEŞ teröristi yakalanmasaydı belki de şu an da feci bir felaket ile karşı karşıya kalacaktık. 

İstanbul Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, aldıkları bir ihbar üzerine harekete geçti. DEAŞ terör örgütü mensuplarının Bayrampaşa'da bir eylem planladığı iddia edildi. İddia edilen şüpheller beyaz bir otomobili saat 16.30 sıralarında Bayrampaşa'da bulunan alışveriş merkezinin açık otoparkına bıraktığı tespit edildi. 

Takip edilen otomobilden çıkan 4 şüpheli, 1'i bacağından hafif yaralı olmak yakalanarak gözaltına alındı. TEM ekipleri araç çevresinde geniş güvenlik önlemi alarak vatandaşları açık otoparktan uzaklaştırdı. Ekipler şüpheli araçta düzenek olma ihtimalini değerlendirerek durumu Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Bomba İmha ekipleri şüpheli araca yerleştirdiği 2 fünyeyi patlattı. Araçtan çıkanları bomba imha ekibinin incelemesi sürüyor.