Şemdinli'de yaşanan çatışma esnasında hafif yaralanan uzman çavuşun üzerinden çıkan telefonun mermiyi durdurduğu ortaya çıktı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'lı teröristlere yönelik düzenlediği operasyon tüm hızıyla devam ediyor. Havadan ve karadan destek verilen operasyonlarda bazen sıcak çatışmalarda yaşanıyor.Bu tarz bir çatışma  bugün de yaşandı ve çok ilginç bir örüntü ortaya çıktı. PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucunda bir asker hafif şekilde yaralandı. Ancak bu hafif yaranın sebebi kurşunun isabet etmemiş olması değil, askerin üzerinde bulunan telefondu. Silahtançıkan kurşun önce askerin üzerinde bulunan cep telefonuna isabet etmiş ve etkisini kaybetmiş. Böylelikle asker olayı hafif bir yara alarak atlatmış.

ÇANAKKALE RUHU VAR

Bu olay akıllara Çanakkale Savaşı'nı getirdi. Bu şekilde binlerce mucizenin yaşandığı savaşta, belki en ilginç olan Mustafa Kemal'in köstekli saati olmuştu. Düşman mevzilerinden gelen bir mermi Mustafa Kemal'e isabet etmiş ancak göğsünün üzerinde bulunan köstekli saate denk geldiği için öldürücü bir etki bulunmamıştı.

Türk Askeri binlerce yıldır var olan bir birlik ve binlerce yıldırda dualarla ayakta duruyorlar. Bu yüzden biz böyle mücadeleleri daha çok göreceğiz. 

Öte yandan Hakkari'de ve Tunceli'de operasyonlar aralıksız devam ediyor.