Genelkurmay Başkanlığı, Şemdinli'de dört teröristin hava harekatı ve topçu atışları neticesinde etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan 24 Haziran'da gerçekleşen operasyonlara dair yapılan açıklamaya göre, Hakkari Çukurca'da sürem operasyonda, iki el yapımı patlayıcı tespit edildi ve ardından da imha edildi. Şemdinli'de ise, üs bölgesine silahlı saldırı hazırlığında oldukları keşif ve gözetleme araçları ile belirlenen bölücü terör örgütü militanı dört terörist hava harekatı ve topçu atışları neticesinde etkisiz hale getirildi.

Bunun dışında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı sınır birlikleri tarafından, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı hudut geçişi girişiminde bulunan bin 87 kişi yakalandı ve bir adet tüfek ile bir araç ele geçirildi.


Türkiye'den Bulgaristan'a yasa dışı hudut geçişi girişiminde bulunan 14 kişi yakalandı.


Yunanistan'dan Türkiye'ye yasa dışı hudut geçişi girişiminde bulunan 34 kişi ve Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı hudut geçişi girişiminde bulunan 48 kişi yakalandı.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan bir çok bölgede operasyonlara devam ediliyor

TSK Irak'ın kuzeyinde Zap ve Gara bölgelerine yapılan hava harekatında iki terörist öldürüldü, üç mağara ve bir doçka silah mevzisi imha edildi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde biri füze taşıyan 2 terörist öldürüldü.Valilikten yapılan açıklamaya göre, güvenlik güçleri tarafından ilçenin Pirinçeken köyü çevresinde 2 terörist tespit edildiği belirtildi.