15 Temmuz'da kanlı darbe kalkışmasından sonra firari FETÖ'cülere sahip çıkan Almanlar, şimdi de Itır Esen'e sahip çıktı.

Alman Deutsche Welle sitesi, gelişen olaylarla ilgili yayınladığı haberde "Miss Turkey, ileri giden bir tweet'i nedeniyle tacını kaybetti. Türkiye'yi Çin'de yapılacak Miss World güzellik yarışmasında temsil yapacaktı. Fakat Miss Turkey organizatörleri, genç kızın başarısız darbe girişimiyle ilgili attığı bir tweet'den sonra fikirlerini değiştirdiler" ifadelerine yer verdi.

NELER OLMUŞTU ?

Miss Turkey 2017 yarışmasını eski ünlü manken Itır Esen'in aynı isimdeki yeğeni Itır Esen kazanmıştı.

15 TEMMUZ HAKKINDA ÇİRKİN SÖZLER

Birinci olan Itır Esen'e ait olduğu iddia edilen hesaptan atılan 15 Temmuz ile ilgili tweet'ler ortaya çıktı. Ve olay patlak verince hesap hemen kapatıldı.

HESABINI KAPATMIŞTI

15 Temmuz'la dalga geçip alaycı tavırlar sergileyen ve küstah ifadelerin bulunduğu hesap kullanıcısı tarafından, gelen haklı tepkiler üzerine hesabını kapatarak askıya aldı..

"HESAP ONA AİT"

Beyaz TV ekranlarında izleyiciyle buluşan Ömür Varol, konuyla ilgili "Kendisi yalanlasa da tweet'ler atılmış, ortaya çıktı. Bu işin ucu açık, öyle söyleyeyim. Geçmiş döneme ait tweet'ler bu hesabın ona ait olduğunu gösteriyor." diye konuştu.

AÇIKLAMA YAPMAMIŞTI

Özellikle sosyal medyada milyonlarca tepki gelmesine rağmen Itır Esen konu ile ilgili olarak bir yalanlama veya bir açıklama henüz yapmadı. Itır Esen konuyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı. Itır Esen'in hakkında çıkan iddialara hiçbir yanıt vermemesi ve bu yöndeki soruları yanıtsız bırakması hesabın kendisine ait olduğunu kanıtlayan cinsten gelişmeler olduğu vurgulandı.