Tunceli'de terör örgütü PKK militanları tarafından katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz için memleketi Gümüşhane'de cenaze töreni yapıldı.

Torul ilçesinde Hükümet Konağı önünde, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan törende, şehit öğretmenin özgeçmişi okundu.

Törene katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, şehit öğretmenin babası Hamit, annesi Gülay, ağabeyi Ahmet, kardeşleri Yahya ve Hayrunnisa Yılmaz ile diğer aile fertlerine taziyelerini aktardı.

Anne Gülay Yılmaz ve diğer yakınları, Necmettin Yılmaz'ın tabutu başında gözyaşı döktü, ağıt yaktı.

"NECMETTİN EVLADIMIZIN DA HESABI MUTLAKA SORULACAKTIR"


Bakan Yılmaz, burada verdiği demeçte, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz için Allah’tan rahmet diledi, ailesine, yakınlarına ve millete Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar Kurulu adına başsağlığı dileklerini aktardı.

"Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın." diyen Yılmaz, "Biz her zaman şunu belirtiriz; bizlerin başına bir musibet gelince 'şüphesiz her şeyimizle Allah'a aidiz ve şüphesiz ona gideceğiz.' deriz. Ölüm mutlak bir gün herkesin kapısına gelecek ne bir dakika ileri gidebilir ne bir dakika geri kalır. Ecel geldikten sonra ölümün vadesini değiştirebilmek imkansızdır." dedi
Yılmaz, öğrencilerine karne dağıtmasının ardından memleketine dönerken bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz’ın cenazesinin bugün defnedileceğini belirterek, şunları aktardı:

"Milletimizin birliğini ve evlatlarımızın geleceğini hedef alan bu alçakça saldırılar keinlikle hedefine ulaşamayacak ve terör döktüğü kanda boğulacaktır. Necmettin evladımızın da hesabı mutlaka görülecektir. Terör ülkemizde hiçbir zaman başarılı olamayacaktır, kaybetmeye mahkumdur. Ülkemizi parçalayamayacaklar, bayrağımızı indiremeyecekler, eğitim ailemizi millete hizmet yolundan bir adım geriye attıramayacaklar. Hepimizi derin bir acı yaşatan, eğitime ve Türkiye'nin aydınlık geleceğine yapılan bu terör saldırısını lanetliyor, şehit öğretmenimize Allah'tan rahmet, ailesine ve milli eğitim camiasına başsağlığı diliyorum."