Şehit Muhammed Meriç’in cenaze töreninde bir ilk yaşandı. Şehit son yolculuğuna uğurlanırken askeri bando ilk defa Şopen'in cenaze marşını değil de Itri’nin Tekbir’ini çaldı.

Şırnak'ta 11 Ağustos günü eli kanlı terör örgütü PKK mensuplarının hain tuzakları ile yaralan ve tedavi için kaldırıldığı GATA'da şehit olan uzman çavuş Muhammed Meriç, başkentteki cenaze namazı kılındıktan sonra devlet büyüklerinin omuzlarında son yolculuğuna çıktı.

Şehidin babası Memduh ve annesi Zöhre Meriç'le aile yakınları gelen taziyeleri kabul ederken, Bakan Sarıeroğlu, şehidin annesi Meriç'in kolundan tören boyunca çıkmadı.

ASKERİ BANDO İLK DEFA TEKBİR ÇALDI

Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu tarafından düzenlenen bir şehit cenaze töreninde ilk defa Şopen'in cenaze marşı yerine Buhurizade Mustafa Itri'nin 'Tekbir' isimli eseri çalındı.

Öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından, şehit Meriç'in Türk bayrağı ile sarılı olan naaşını şehidin babası Memduh Meriç, TBMM Başkanı Kahraman, İçişleri Bakanı Soylu, Milli Savunma Bakanı Canikli ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar omuzlarında taşıdılar.

Top arabasına yerleştirilerek, son yolculuğuna çıkan Şehit Uzman Çavuş Meriç, Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi.