Batman Kozluk ilçesinde hain teröristlerin düzenlediği alçakça saldırıda şehit olan genç müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın cenazesi, Batman’da gerçekleştirilen cenaze töreninden sonra Ankara’ya gönderild. Cenaze töreninde, Aybüke Öğretmenin arkadaşlarının gözyaşlarına boğuldu.

Batman'ın Kozluk ilçe merkez bölgesinde, dün 12.00 civarlarında, daha önceden çalıp gasp ettikleri ve içerisine bomba yüklü patlayıcı yerleştirdikleri ticari otomobilden inen alçak teröristler, belediye başkanının otomobiline uzun namlulu tabancalarla alçakça saldırı düzenlemişti.

Hain saldırıda, 3 öğretmen mesai arkadaşı ile beraber başka bir otomobille olay yerinden geçen ve Ekim 2016'da müzik öğretmeni olarak atanan 23 yaşındaki Şehit Şenay Aybüke Yalçın, alçak kurşunlar isabet olarak yaralanmıştı.Yaralanan Şehit Aybüke Öğretmen İlçe Devlet Hastanesine kaldırıldı, burada yapılan cerahi müdahaleye rağmen yaşamını yitirmişti.

AYBÜKE ÖĞRETMEN TÖRENLERLE UĞURLANDI

Şehit öğretmen Aybüke Yalçın için, Batman Öğretmenevi önündeki bölümde cenaze töreni gerçekleştirldi. Cenaze Törenine, Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkan Vekili Şevket Ertuğ Aksoy, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Milli eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Müftüsü Turgut Erhan, aracı saldırıya uğrayan Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık, şehidin yakınları ve ailesi, bazı milliyetçi  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve milliyetçi vatandaşlar ilgi gösterdi.