Şehit özel harekat polisi Erhan Konuk için memleketi Adana’nın Pozantı İlçesi’nde 5 bin kişinin yer aldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Askeri uçakla getirildiği Adana Havalimanı’nda alınan şehidin cenazesi, konvoyla Pozantı İlçesi’ne bağlı Aşçıbekirli Mahallesi’ne götürüldü.

Burada şehidi Adana Valisi Mahmut Demirtaş, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akgüneş, Özel Harekat Daire Başkanı Selami Türker, ailesi ve yaklaşık 5 bin kişi karşıladı.
Şehidin babası Fehmi, annesi Nuray Konuk, kızkardeşleri Emine Konuk ve Melike Güler ile nişanlısı Görkem Nur Ayaz gözyaşlarını tutamadı.

Törende şehidin anne, baba ve kardeşlerini yakınları teselli etmeye çalıştı. Şehidin nişanlısı Görkem Nur Ayaz ise altın bilekliğine bakıp gözyaşı döktü.

Kılınan cenaze namazından sonra şehit Erhan Konuk'un cenazesi 2005 senesinde Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde şehit olan Üsteğmen Zafer Sabancı’nın yanına gözyaşları içinde defnedildi.

BU BAYRAK DÜŞMEZ

Şehit polis memuru Erhan Konuk’un Faceebok adresinin ana sayfasındaki ’Ön kuzu hey! Ön kuzu! Önde gider Ön kuzu. Bu Bayrak düşmez yere. Ölmedikçe son kuzu!’ paylaşımı gözlerden kaçmadı.

Şehidin nişanlısı Görkem Nur Ayaz’ın 2 Haziran’da Facebook’ta kendi adresinde birlikte çektirdiği fotoğrafa, ’Senden sonra ile başlayan cümleler olmasın hayatımda. Seninle birlikte kalsın bütün cümleler’ paylaşımına şehit Konuk’un, ’Zaman sen olmayınca geçmiyor’ yazdığı görüldü.