Best FM'de katıldığı radyo programında açıklamalar yapan Sedat Peker, "Barış için yapılan her hamle değerlidir. Barış için, toplumsal uzlaşı için verilen her çaba söylenen her söz çok kıymetlidir. Hatta ben çocukluğumdan bu güne söylerim. Barış için kim mücadele ediyorsa onlar Allah'ın en sevdiği kullarıdır" ifadesini kullandı.

''CUMHURBAŞKANIMIZA DESTEK VERMİYORUM''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediğine dair algının yanlış olduğunu söyleyen Peker, "Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermiyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve şanlı Türk milletine destek veriyorum" diye konuştu.

Ailesindeki tek solcunun babası olduğunu ifade eden Peker, kendisini hiçbir vakit sağcı olarak tanımlamadığını söyleyerek, şöyle devam etti:

''DEVRİMCİLERİ KENDİME DAHA YAKIN GÖRDÜM''

"Ben devletini seven, milletini seven herkesi severim. 'Çanlar Kimin İçin Çalıyor' kitabını okuduğunuz vakit ben Franco'nun askerleriyle hiçbir zaman kendimi aynı hissiyat içinde hissetmedim. Ben oradaki devrimcileri kendime daha yakın düşündüm."

''SOSYAL DEMOKRASİYİ SAVUNAN YAZARLARI KEYİFLE OKUYORUM''

CHP'yi eleştiren Peker, "Gerçek sosyal demokrasiyi savunan gazeteciler var. Çok kıymetli insanlar var. Onların yazılarını da çok keyifli her gün okuyorum fakat Cumhuriyet Halk Partisi'nin son dönemlerde özellikle mesela cezaevine giren milletvekilleri var. Eren (Erdem) Bey diyor ki; 'FETÖ ile alakalı MİT tırları belgelerini bana Bülent Tezcan verdi' diyor. CHP'nin genel başkan yardımcısı yani… Bunu ifade eden kendi milletvekilleri. O zaman insanın kafasında birçok soru işareti meydana geliyor." diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.