Türkiye Millet Meclisinde yaptığı "Anayasasının ilk 4 maddesinin mutlaka anayasamızda olmasının taraftarıyım. Bir hukukçu olarak anayasanın değiştirilemez maddesini kabul etmek mümkün değildir. Gerekli nisabı, nisapla anayasanın tüm maddeleri değiştirilebilir, hatta Meclis yeni bir anayasa yapabilir" açıklaması ile; ortaya koyacak hiç bir enstrümanı kalmayan, tamamen yalan, iftira ve mesnetsiz saldırılar ile Anayasa Paketi oylamasını sabote etmeye, milleti kandırmaya ve milli iradeye saygısızlık eden CHP'nin tam da isteyeceği şekilde bir tavır ortaya koyan AK Parti Bursa Milletvekili Sayın İsmail Aydın'a tüm hüsnizan ve iyi niyetimizle soruyoruz;

* Ne Yaptığınızın farkında mısınız yoksa zihinsel melekelerinizin bir kontrole mi ihtiyacı var ?

 

* Hayır, gayet sağlıklıyım diyorsanız haftlarca, aylarca yapılan müzakereler sonucunda partiniz AK Parti ve MHP'nin mutabakata vardığı metinin görüşmelerinde dahi 30 saniye konuşulmayan bu ilk dört madde teorisini neden ortaya attınız? Biri size sufle mi verdi?

 

* Sayın Başbakanımız  binbir fedakarlık ve denge ile ortaya çıkardığı; milli birlik, beraberliğimiz için, ülkemizin bütünlüğü, istikbali için, devletimizin payidar kalması, milletimizin müreffeh, hak ettiği standartlarda bir yaşama kavuşması için, yaklaşan tehlikelere, tehditlere hızla ve istikrarla muakabele etmek için geliştirilen ve Kıymetli Cumhurbaşkanımızın himaye edip, destek verdiği Anayasa Paketinin görüşmelerini, zaten toplum nezdinde provake etmek peşinde olanlara, alın size malzeme dercesine yaptığınız açıklama ile neyi amaçladınız?

 

* Hülasa iyi niyetli olduğunuza inanmak istiyor ve masumiyet karinesini özümsemiş insanlar olarak tekrar soruyoruz; Bu yaptığınız açıklama ile ajan provakatörlere pas verdiğinizi, ülkenin gücüne ve dirayetine kastedenlerin ekmeğine yağ sürdüğünüzü, bu açıklamanın sosyal medyada CHPKK'nın Trollerince köpürtülüp milletin ayarlarıyla oynanacağını düşünmeden mi bu açıklamayı yaptınız, yoksa maksadınız farklı mı ?  Eğer bunu hesap edemeyecek durumda iseniz lütfen bir daha aday olmayın ve siyaset yapmayın; yok zaten niyetiniz kötü ise ilgililer lütfen gereğini yapsın!

 

Bu arada Muhterem Başbakanımız Binali Yıldırım'da konu ile ilgili olarak "İlk dört maddenin değiştirilmesini teklif etmedik, edenlerle de işimiz olmaz." dedi de attığınız topun arasına Xavi gibi girdi.