Savcı Kirazı Şehit Eden Katil Bakın Kimmiş!

Savcı Mehmet Kiraz’ı şehit eden DHKP-C’li terörist Şafak Yayla ile firari FETÖ’cü Ahmet Sait Yayla’nın kuzen oldukları öğrenildi..

Çağlayan'da yer alan İstanbul Adliyesi'ndeki makam odasında 2015'te rehin alınan ve DHKP-C terör örgütü üyeleri Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz ile alakalı soruşturmada enteresan bilgilere ulaşıldı.

Amerika'ya kaçan ve FETÖ üyesi olması nedeniyle pasaportu iptal edilen Ahmet Sait Yayla'nın terörist Şafak Yayla'nın kuzeni olduğu tespit edildi.

Washington George Mason Üniversitesi'nde dışarıdan konuk öğretim üyesi olarak görev yapan Ahmet Sait Yayla, Polis Akademisi'nden mezun olmasının ardından University of North Texas'ta yüksek lisans ve doktora yapmıştı.

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde gerçekleştirilen bir oturuma katılan Yayla "15 Temmuz Darbe Girişiminden Sonra Türkiye" konulu panelde darbe kalkışmasının arkasında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in olmadığını öne sürmüştü.

ÖNCE PKK ŞİMDİ DHKP-C

FETÖ'nün daha önce nasıl PKK ile iş birliği yaptığı ortaya çıkartılmıştı. Bugün gelen bilgilerde ise örgütün aynı zamanda DHKP-C terör örgütü ile bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Böylelikle FETÖ militanlarının kanlı ellere iş birliği yapıp bu millete nasıl bir girişim içiresine girdikleri bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri