Suriye'de iç savaşın patlak verdiği 2011 yılında dünyaya gelen Nur Setut, anne ve babasından karate sporunda öğrendikleri ile dünya şampiyonu olmak istiyor.

Nur'un antrenörlüğünü anne ve babası üstleniyor. Yaşanan sıkıntıları ve imkanların noksanlıklarını engel olarak görmeyen aile, Nur’un yürümeye başlamasından itibaren evlatlarına karate eğitmenliği yapıyor.

6,5 yaşında olan Nur, yaptığı konuşmada, Halep'te meydana gelen bombalı saldırıların durduğunda içerisinde bir şey olmayan spor salonunda çalıştıklarını ancak saldırı sırasında evde anne ve babasıyla birlikte çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

İlerleyen dönemlerde büyük başarılara imza atmak isteyen Nur, ‘Dünya şampiyonu ve dünya çapında bilinen bir isim olma istiyorum’ şeklinde konuştu.

SURİYELİ’LER GERİ DÖNÜYOR

Kurban bayramını memleketlerinde geçirmek isteyen Suriyeliler Hatay’ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Suriye geçişler devam ediyor.

24 Ağustos’da gerçekleşmeye başlayan çıkışlarda bugüne kadar giden suriyeli sayısı 40 bini geçti.

Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çıkışı gerçekleştirilen Hüseyin Abbas, 2 yıldır Antalya’da yaşadığını Ramazan ayı ve bayramı Suriye’de ikamet eden anne ve bederiyle ile beraber geçirdikten sonra tekrar Türkiye’ye döneceğini söyledi.