Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "İnsanın çok ama insanlığın az olduğu, İslam dünyasının kuşatmayla karşı karşıya kaldığı bir süreçten geçiyoruz." dedi.

Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde gerçekleştirilen "kardeşlik sofrası iftar programı"da yaptığı konuşmada medeniyetleri, kültürleri, dilleri dinleri barış içierisinde bir araya getiren, tohumun toprakla ilk buluştuğu yer olan, bereketli hilalin merkezinde duran Şanlıurfa'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti aktardı.

ŞANLIURFA'YA 35 MİLYON LİRALIK YATIRIM


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, son senelerde AK Parti hükümetleri olarak Türkiye'nin her bölgesine olduğu gibi Şanlıurfa'ya da ciddi yatırımlar yaptıklarını anımsattı.

AK Parti'ye verdikleri desteklerden için Harran ve Şanlıurfalılara teşekkür eden Çelik, şunları söyledi:

"Harran hakikaten referandum sonuçlarına göre "evet" oylarında Türkiye birinciliğini alarak hepimizin göğsünü kabarttı, bütün Harranlı kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum, üçüncülük gibi son derece önemli bir dereceyi elde eden Akçakaleli kardeşlerimize de teşekkür ediyoruz. Bölgeninistikarının sürmesi adına iyi ki varsın Şanlıurfa, güçlü Türkiye için iyi ki varsın Sayın Cumhurbaşkanım diyorum. Desteklerinizle inşallah Şanlıurfa'nın yüzünğ değiştirdik, hep birlikte ciddi yatırımlar gerçekleşti. Geçmişte bir köşede kalan Şanlıurfa bugün bölgemizin ve ülkemizin parlayan yıldızı konumu durumunda. İktidarlarımız zamanında Şanlıurfa'ya yaptığımız yatırımların toplam değeri 35 milyar liraya ulaştı, bundan sonra da sizlerin desteğiyle Urfa'yı kalkındırmaya devam edeceğiz."