Şanlıurfa'da sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını düzenleyen ve eylem hazırlığı yapacakları yönünde haberler alan güvenlik ekipleri, 10 şüpheliyi yakaladı.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ve Siber Suçlar Şubesi’nden ekipler, şehir merkezindeki bazı kişilerin sosyal medya üzerinden hain terör örgütü propagandası yürüttüklerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduklarını tespit etti.

Adresleri belirlenen kişilere ekipler tarafından eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda, eylem hazırlığı içerisinde olan 10 kişiyi gözaltına aldı.

Şüphelilerin bulundukları yerde yapılan baskınlarda, 3 tabanca, tabancaya dönüştürülmüş 3 kuru sıkı tabanca, 126 mermi, bomba yapımında kullanılan demir bilyeler, terör örgütü FETÖ'nün sızıntı dergileri, hain terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a ait fotoğraf, örgüt üyelerinin kullandıkları kıyafetler, çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ortaya çıktı.

Güvenlik ekiplerinin olayla ilgili çalışmaları devam ediyor.

İSTANBUL’DA 7 KİŞİ YAKALANDI

İstanbul'un 3 ilçesinde, hain terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanması YDGH için araç kundaklayan ve el yapımı bomba attığı tespit edilen 7 şüpheli isim yakalanarak gözaltına alındı.