Sanatçılardan Evlatları Dağa Kaçırılan Ailelere Tam Destek

Diyarbakır'da HDP İl binası önünde bekleyen ve çocukları PKK terör örgütü tarafından kaçırılan ailelere sanatçılardan büyük destek geldi.

Sanatçılardan Evlatları Dağa Kaçırılan Ailelere Tam Destek

Diyarbakır'da HDP binası önünde 11 gündür evlat nöbetinde bulunan annelere sanatçı ve tiyatro oyuncularından da destek geldi.

"VİCDANIMIN SESİNİ DİNLEDİĞİM İÇİN BURADAYIM"

Hülya Koçyiğit:

Ben buraya vicdanımın sesini dinleyerek geldim. İnsani duygularımla geldim. Bu ülkede 30 yılı aşkın bir terör var. Ve terör yüzünden evladını kaybeden anneler var. Gözyaşları hiç dinmedi onların. Allah kimseye göstermesin. En büyük ah anaların ahıdır diyorum. Ben şehit annelerinin yanındayım, ben cumartesi annelerinin yanındaydım, bugün de bu annelerin yanındaydım. Çığlıklarını bütün dünya duysun istiyorum. Onlar direnişe geçtiler, hepimiz onların yanında olmalıyız. Çünkü demokratik haklarımız silahla alınamaz. Buna inanırsak hep beraber onların yanında durursak inşallah bir gün terörün de bittiğini onların da evlatlarına kavuştuğunu görürüz.

Hasan Kaçan:

"Bu annelerin eylemi başladığından beri elimden geldiğince sosyal medyadan destek olmaya çalışıyordum. Ama tabi onların acısını, feryadını da bütün bir memleketin, hatta bütün dünyanın duyması gerekiyor. Gün geçtikte buradaki kalabalık artıyor. Evlatlarını isteyen anneler babalar dolduruyorlar burayı. Adresin de burası olduğunu biliyorlar. Çünkü çocuklar buradan dağa kaçırılıyorlar. Adres burası. Bizler, sanatçı kardeşlerimizle birlikte annelerin feryadında bir nebze olsun yer alabiliyorsak onların feryadına diğer insanlara, bir parçacık ulaştırabiliyorsak ne mutlu. Onun için kalktık buraya geldik, annelerle birlikte olalım arzu ettik. Şimdi onlarla beraberiz. İnşallah evlatlarını bu alçak terör örgütünden PKK'dan söke söke alacaklar."

Muazzez Ersoy:

"Şunu söyleyeceğim ilk önce; Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar diye bir söz var, hepimiz biliyoruz. Bu feryadın duyulması lazım. Bu feryatların cevap bulması lazım. Bu feryatların anlaşılması lazım. İnşallah sağlıkla tez gün tez vakitte o yavrular en güzel şekilde annelerine, babalarına, yuvalarına geri dönerler. Ben bu feryatların, Türkiye'de bazı şeyleri değiştireceğini düşünüyorum. Kim kimi destekleyecek bir daha düşünmeli diyorum. Bütün Türkiye şu anda annelerimizin feryatları için dua ediyorlar ve bütün anneler."

Gülben Ergen:

Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelere de destek veren bir diğer ünlü sanatçı da Gülben Ergen oldu. Gülben Ergen, "Annelerin gücü tartışılmaz. Onlar kazanacak. Herkes buraya gelsin. Çünkü bir annenin çığlığı bu. Evladını arayan bir anneye destek çıkmalıyız. Herkes buraya destek vermeli. Bu çığlık gökyüzünü delmeli." ifadelerini kullandı.

Gülben Ergen daha önce sosyal medyadan yaptığı paylaşımla ailelere destek çıkmıştı. Gülben Ergen paylaştığı mesajda şunları ifade etmişti:

 "Bir anne, evladımı getirin diye çığlık atıyorsa gök yarılır" paylaşımında bulunmuştu.
 
Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.
 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR