AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, bir televizyon programında yaptığı açıklamalarda, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün elinde bulunduğunu söyleyerek, "Şu an Kılıçdaroğlu Fetö'ye rehin. Fetö ile mücadele yapılırken bir yandan da Kılıçdaroğlu'nun Fetö'den kurtarılması gerekiyor. Kılıçdaroğlu FETÖ'nün sözleri üzerinden poltika yapmaya devam ediyor" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A GERÇEK BİLGİLER AKTARILMIYOR

Tayyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da doğru bilgilerin sçylendmediğini savunarak, "15 Temmuz gecesini evde koltuğunda oturarak kılını kıpırdatmayanlar bugün ahkam kesiyor. Türkiye'nin her tarafında yapılan çatı davalarında bir sorun var. FETÖ borsası var! kimi savcı, hakim, avukatlar bu süreci rant sürecine çevirip cebini doldurdu. Cumhurbaşkanımıza yargının iç yüzüyle ilgili doğrular bilgiler aktarılmıyor" ifadelerini kullandı.

DİŞLİ'NİN PARTİ YÖNETİMİNİN DIŞINDA KALMASI

Tayyar, Milletvekili Şaban Dişli'nin parti yönetiminin dışında bırakılmasını mesaj olarak nitelendirilmesi gerektiğini belirtti. Tayyar, "A takımı diye kategorize etmek etik değil. Ak Parti'de 'Recep Tayyip Erdoğan ve diğerleri' var. Bu düzenlemedeki tek mesaj Şaban Dişli'nin dışarıda bırakılmasıdır. Şaban Dişli'nin gidişinin kardeşiyle ilgili bir nedeni var. Ancak diğer isimler açısından siyasi bir mesaj içermiyor" diye konuştu.