Meclis Genel Kurulu'nda AK Parti ile HDP’li milletvekilleri arasında çok sert bir tartışma gerçekleşti. Genel Kurul'da hakaret içeren sözler sarf edilince, tansiyon bir anda arttı. Yumruklu bir kavgadan son anda dönüldü.

Tartışma, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara'nın, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun DAEŞ için "öfkeli çocuklar" dediği iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıklamasıyla başladı.

HDP'li Ertuğrul Kürkçü "Davutoğlu'nun ne dediğini siz söyleyin" diyerek cevap verdi.

SAMANLIKTA SAKLANDIĞI HATIRLATILDI

Boynukara ise Mahir Çayan'ın öldürüldüğü kızıldere olayında  hayatta kalan tek kişi olan Kürkçü'nün samanlıkta saklandığını vurguladı.

ERTUĞRUL KÜRKÇÜ KÜPLERE BİNDİ

Kürkçü, bu lafa küfürlerle karşılık verince, tartışmanın boyutu arttı. Boynukara, Kürkçü'nün üzerine yürüdü. Araya CHP'li milletvekilleri girince yumruklu bir kavga başlamadan sona erdirildi.

KINAMA CEZASI ALDI

Kürkçü'ye kullandığı sözler sebebiyle, kınama cezası verildi.

Daha önce bilerek ve isteyerek devlet düşmanlarıyla kolkola yürüyen ve samanlıklarda hayvan tezeklerinin arasında ölümden kaçan Kürkçü geçmişini çok çabuk unutmuş olacak ki hemen küfürlere sarıldı. Halen daha bölücük eylemlerine devam eden Kürkçü'nün bu hakaretleri devam edeceğe benziyor

aokbez4-2zzsuri-gnmd0kc-vyaoykr-5isfbtp-ctllbms.jpg