Bir hastanede anestezi teknikeri olarak görev yapan, daha önce moda ve ses yarışmasına katıldığı öğrenilen 25 yaşındaki Vildan Artan’ın evinde ölü bulunmasına ilişkin soruşturma tamamlandı. 3 aylık evli kadının ölümünde "suç" da "suçlu" da yok. Savcılık "İntihar" dedi ve kadının ölümüyle ilgili dosyayı kapattı

’ASI SONUCU ÖLÜM’

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yaklaşık 5 ay sonra Vildan Artan’ın ölümüne ilişkin dosyada takipsizlik kararı verildi. Takipsizlik kararında Artan’ın babası ve eşi mağdur sıfatı ile yer aldı. Vildan Artan’ın 14 Aralık 2015 günü evinde ölü bulunduğu belirtilen kararda, otopsi işlemi sonrası Adli Tıp Morg İhtisas Dairesi tarafından hazırlanan rapora göre ölümün ’ası sonucu’ meydana gelmiş olduğu kaydedildi.

TÜLBENT İLE ASMAK SURETİYLE...

Yapılan soruşturma ve toplanan delillere göre olayda suç ve suçlunun bulunmadığı belirtilen takipsizlik kararında olayın meydana gelmesinde Artan’ın dışında herhangi bir şahsın kusur ve etkisinin olmadığı ifade edildi. Genç kadının kendisini tülbent ile evinin salon kapısına asmak suretiyle intihar ettiği anlatılan kararda, bu nedenle olaya ilişkin takipsizlik kararı verildiği belirtildi. Savcılık adli emanette bulunan tülbentin de dosyada delil olarak saklanmasına karar verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Geçtiğimiz yılın son ayında yaşanan olayda Buğrahan Artan, bir hastanede çalışan eşi Vildan Artan’ın asılı cansız bedenini sabaha karşı evin salonunda bulmuştu.

ÖLÜMÜNDEN 3 AY ÖNCE EVLENMİŞTİ

Trajik olümünden sadece 3 ay önce çocukluk aşkıyla evlenen Vildan Artan’ın ölümüyle ilgili savcılık soruşturması başlatılmıştı.