Adapazarı kent merkezinde gece saat 01.00'de il genelinde görevli istirahatte olan 1150 polisin 'acil' koduyla cep telefonlarına gelen mesajla tespit edilen noktalara çağırıldı. Bu mesaj ardından emniyet müdürlüğünde görev alan polis memurları Adapazarı Demokrasi Meydanı, Yenikent Polis Merkezi ve Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek toplandı.

Silahları ile hazır bir şekilde motosikletler ve polis araçlarıyla gelen polisler oluşturulan düzenle sıralandılar.

Sakarya'da 1150 polisle gece tatbikatı

VALİ YOKLAMA ALDI
Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve Sakarya Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı daha sonra yoklama almak amacıyla Demokrasi Meydanı'na geldi. Meydanı olan yüzlerce polis, Vali Coş karşısında tek tek tekmil verdi. Alanlarda komiserler, şube müdürleri ve müdür yardımcıları Emniyet Müdürü Pınarbaşı'na gerçeekleştirilen tatbikatla ilgili rapor verdi.

Sakarya'da 1150 polisle gece tatbikatı

VALİ COŞ: YARIM SAAT İÇİNDE TOPLANDILAR
Vali Coş, tatbikatın olağanüstü durumlarda hazır olma durumunu test etmek amaçlı olduğunu söyleyerek, "Bizim olağanüstü durumlara karşı önleme ve müdahale planlarımız var. Bu bağlamda hem il emniyet müdürlüğümüzün bu konuda hazırladığı planlar var. Bu planların zaman zaman prova edilmesi, denenmesi, tatbikat yapılması gerekiyor. Bu kapsamda bugün il emniyet müdürlüğümüzün bu planlar doğrultusunda bir tatbikatını gerçekleştirdik. Burada, Yenikent Polis Merkezi ve İl Emniyet Müdürlüğü'nde arkadaşlarımıza hazırlanan bir mesaj var. Bunlar cep telefonların gönderiliyor. Yarım saat içinde arkadaşlarımız burada toplandılar" dedi.

Sakarya'da 1150 polisle gece tatbikatı

VALİ'DEN POLİSLERE TEŞEKKÜR
Polislerin toplandığını gören vatandaşlar olumsuz bir durum yaşandığını düşünerek meydanda toplanırken, tatbikatı büyük bir ilgi içinde seyredildi.Vali Hüseyin Avni Coş yoklama sonunda polislere teşekkür ederek tatbikatı bitirdi.

Sakarya'da 1150 polisle gece tatbikatı

Kaynak: En Son Haber