Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde kaçak olarak kanatlı hayvan kesimi yapılan bir tesise polis ekipleri tarafından baskın yapıldı. Polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda hijyensiz koşullarda kesilmiş çok sayıda ete el konuldu, tesis tahliye edilerek mühürlendi.
Olay yerinden gelen bilgilere göre Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İl sağlık Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ve Adapazarı İlçe Jandarma Komutanlığı desteği ile Yeşilyurt Mahallesinde Kaçak kanatlı hayvan tesisine operasyon gerçekleştirildi. Yapılan operasyonlarda hayvan tesisinde hijyensiz şartlarda kesilmiş etleri gören Adapazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tesisi mühürledi.

KAÇAK HAYVAN KESİMHANESİNDE KAN DONDURAN GÖRÜNTÜLER 

Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İl sağlık Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ve Adapazarı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipler tarafında gerçekleştirilen operasyonda E.A. ait olduğu öğrenilen tesiste bir adet soğuk hava deposu, depo içerisinde 32 kasa içerisinde 480 kilo tavuk eti, 55 kilo sakatat, 350 kilo kemik bulundu. Ele geçirilen etler imha edildi. Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İl sağlık Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tesisi mühürlenirken, tesis sahibine işlem yapıldığı öğrenildi.