Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürütmüş olduğu Fetullahçı Terör Örgütü yani FETÖ soruşturmasının bağlamında Ö. Marketler Zinciri’nin sahibi Ertuğrul Ö. ile Ertan Ö. gözaltına alındı. Ertan Ö. savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılırken, Ertuğrul Ö. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklu bulundu.

FETÖ'YE EKONOMİK DESTEKTE BULUNUYOR

Diğer taraftan Sakarya, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olarak da görev yapan Ertuğrul Ö.'nün Fetullahçı Terör Örgütü’ne ekonomik destek sağlamış olduğu iddia edildi.

SAKARYA 2. SULH CEZA HAKİMLİĞİ KAYYUM ATAMASI YAPTI

Ertuğrul Ö.'nün sahip olduğu 12 şubesi bulunan market zincirine ise Sakarya 2’inci Sulh Ceza Hakimliği’nde kayyum ataması yapıldı. Kayyum heyetinin de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yöneticisi Nail Yutan, Doçent Doktor Ali Taş ve Mali Müşavir Evren Çakırsoy yer buldu.

KÜÇÜK BAKKAL DÜKKANINDAN DEV ZİNCİRE

Sakarya’da bulunan Pamukova ilçesinde doğan Ö. kardeşler 1995 senesinde küçük bir bakkal dükkanı sayesinde ticarete atılmış ve 12 şubesi bulunan bir alışveriş zinciri haline gelmişti.  Üç kişilik kayyum heyeti atanan 12 şubeli alışveriş marketleri zinciri Ö. Marketler Zinciri çalışmaya kayyum ile devam edecek.