Bitlis'in Güroymak ilçesinde, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'e ait 43 yıllık sağlık raporunu hatıra olarak sakladığı değerlendirilen komiser gözaltına alındı.

KOMİSER S.O GÖZALTINA ALINDI

FETÖ darbe girişimine ilişkin Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada,İstanbul ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde istihbarat şube müdürlüklerinde, daha sonraGüroymak Emniyet Müdürlüğüne bağlı karakolda görev yapan komiser S.O, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.
 
GÜLEN'İN 1973'TE ALDIĞI SAĞLIK RAPORU ELE GEÇİRİLDİ

S.O'nun ev ve eklentilerinde yapılan aramada Prof. Dr. Suat Yıldırım'ın yazdığı ve üzerinde terör örgütü elebaşı Gülen'in fotoğrafının da bulunduğu "Fetullah Gülen'in Kur'an-ı Hakim'e Yaklaşımı" kitabının içinde, Gülen'in hac görevini yerine getirmek için 22 Kasım 1973'teİzmir Karşıyaka Hükümet Tabipliğinden aldığı sağlık raporu ele geçirildi.HATIRA OLARAK SAKLAMIŞ

Gülen'e ait rapora ve kitaba el koyan ekipler, 43 yıllık raporu hatıra olarak sakladığı değerlendirilen komiser S.O'yu gözaltına aldı.

Zanlının emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.