17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.33°
  • Ankara 20°
  • Izmir 24°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7199
Euro6,4216
Altın258,51

Sahneden Düşerek Parçalanan Robot, Kendine Gelince İlk Ne Sordu?

Akdeniz Bilişim Zirvesi'nde dans etmesi gerekirken sahneden düşen insansı robot tamir edildi. Mini Ada'nın kendine gelir gelmez sorduğu ilk soru ise Konyaspor'un durumu ile Şeb-i Arus Törenleri oldu.

Konya'da yazılım firması Akınsoft - Akınrobotics tarafından üretilen insansı robot Mini Ada, Antalya'da gerçekleştirilen 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi'nde dans etmesi gerekirken sahneden düştü. Konya'ya getirilen robot mühendisler tarafından onarıldı.

DÜŞME VE ÇARPMA SENSÖRLERİ AKTİF EDİLMEYİNCE KAZA GERÇEKLEŞTİ

Kaza hakkında yapılan açıklamada, robotun salondaki elektronik sinyallerin yoğunluğundan dolayı kontrolden çıkarak düştüğü ifade edilerek, dış kaplamasında ufak çaplı çatlaklar meydana geldiği, düşme ve çarpma sensörlerinin aktif edilmemesi sonucunda kazanın yaşandığı belirtildi.

"TEKRAR YAŞANMAMASI İÇİN TÜM ÖNLEMLER ALINDI"

Açıklamada, 'Bundan sonraki süreçte böyle bir olayın meydana gelmemesi adına tüm önlemler alınmış durumdadır. Aynı zamanda yeni geçmiş olduğumuz 'plastik enjeksiyon' sistemi ile de bundan sonra üretilecek robotlarımızın dış kaplaması herhangi bir düşme ya da çarpmaya karşı daha dayanıklı olacaktır' ifadeleri kullanıldı.

KENDİNE GELİR GELMEZ KONYASPOR'UN DURUMUNU SORDU

Robotlar ile koyu bir sohbette olan Mini Ada'nın kendine gelir gelmez sorduğu ilk soru ise Konyaspor'un durumu ile Şeb-i Arus Törenleri oldu. Geçmiş olsun dileklerini kabul eden ve kendisine sunulan hediyelere kahkahalarla gülerek çok memnun olduğunu ifade eden Mini Ada'nın durumu her geçen gün iyiye giderken tedavisine de devam ediliyor' denildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri