Sedat Şahin ve Sarallar'ın arasındaki husumetlere dair davanın duruşması İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı. Davada hem Sedat Şahin'in hem de Saral grubunun lideri Burhanettin Saral'ın sanık olarak duruşmaya geleceği için olağan üstü güvenlik önlemleri alındı. Salon dışında ise tam techizatlı komando timleri nöbet tuttu.

AVUKATLAR İTİRAZ ETTİ

Sedat Şahin 'güvenlik' nedeniyle duruşmaya getirilmedi. Şahin'in avukatları, Şahin'in duruşmaya getirilmemesi kararına itirazda bulundu ve SEGBİS ile duruşmaya dahil olmasını da kabul etmeyeceklerini söyledi. Avukatlar, Şahin'in duruşmaya getirilmesini italep ederek, bu duruşmadan ayrılacaklarını belirtti.


İKİ GRUP YAN YANA

Duruşma salonunda hem Saral'ın hem de Şahin'in adamları aynı yerde bulundu. Jandarma iki grubun sanıkları arasında geçerek birbirleriyle temasına engel oldu.

“BABAM OLMADAN YARGILAMA OLMAZ”

Duruşmaya katılan Sedat Şahin'in oğlu tutuklu sanık Serkan Şahin "Babam olmadığı zaman buradaki hiçbir avukat savunma yapmayacak, eşit bir şekilde olmadığı takdirde yargılanmanın bir anlamı yok." ifadesini kullanarak avukatların duruşmayı terketmesini istedi.

Avukatlar, duruşmada Şahin hakkında konuların konuşulacağını, Şahin olmadan yargılamanın mümkün olmayacağını belirtti. Mahkeme ise duruşmanın bu şekilde devam edebileceğini, Şahin'in yarınki duruşmaya getirilebileceğini aktardı. Avukatlar duruşmanın ertelenerek yarın Sedat Şahin getirildikten sonra devam edilmesini istedi.