Geçtiğimiz günlerde milletvekilliğinden istifa etme kararı alan Şafak Pavey'in vekilliği son buldu.

MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ


Pavey, aldığı istifa kararına ilişkin dilekçeyi Eylül ayında TBMM Başkanlığı'na sumuştu. İstifasının kabul edilmesi ve Meclis'te yapılan oylamayla Şafak Pavey'in milletvekilliğinin düşmenin ardından CHP'nin milletvekili sayısı 131 oldu.

CHP RET KARARI VERMİŞTİ

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa etti. Şafak Pavey yaptığı basın açıklamasında istifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterdi.

CHP KABUL ETMİYOR

Söz konusu istifanın ardından, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Pavey’in istifasını kabul etmeyeceklerini ifade ederek, ‘Biz kendisini çok seviyoruz. CHP’nin göz bebeği o. İstifa Meclis’e geldiğinde biz kabul etmeyeceğiz.’ açıklamasını yaptı.

Diğer yandan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, kararından dönmesi için Pavey ile görüşme yaptı.

NELER OLMUŞTU?

CHP'li Şafak Pavey, yaptığı yazılı açıklama ile milletvekilliğinden istifa ettiğin açıkladı. Yaptığı açıklamada siyasete başladığı 2011 senesinden bu yana seçmene olan sorumluluklarını yerine getirmek üzere var gücüyle çalıştığını aydeden Pavey, "Yüksek tempoda, aralıksız geçen seneler içinde, ortaya çıkan sağlık sorunlarını çoğu zaman görmezden geldim. Gelinen noktada sağlık sorunlarımı daha fazla ertelemem olası olmadığı için milletvekilliğinden istifa kararı aldım. Öncelikle seçmenimize, bana siyasete girerek hizmet etme fırsatı tanıyan Genel Başkanımıza, yol arkadaşlarıma ve partime teşekkür ederim. Altı yıldır yürekten inanarak sürdürdüğüm mücadeleye bundan sonra da milletvekili olmadan devam etmeye kararlıyım" ifadelerini kullandı.