258 gr dünyaya gelen bebeğin şimdi ki hali, Allah'ın mucizlerinden biri olduğunun göstergesidir. Amillia Taylor isimli bebek, dünyaya gelmiş ve yaşama tutunmuş en küçük prematüre bebeklerden biri... Dünyaya geldiğinde anne rahmine düşmesinin üstünden 21 hafta 6 gün geçmişti. Dünyaya geldğinde sadece 284 gramdı ve derisi zar kadar inceydi. Fakat doktorların, bu küçük bebeği yaşatma çabası mucizevi bir sonuç verdi.

Şimdi dünyanın en küçük prematüre bebeği, 18 aylık oldu. Amilia Taylor'un hayatını kurtaran şey, annesinin doktorlara bebeğinin dünyaya geldiğinde 24 haftalık olduğu yalanını söylemesi. Bebeğin 24 haftalık olduğuna, yani kürtaj limitlerini geçtiğine inanan doktorlar, erken doğumdan sonra çocuğu kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Doğumdan bir ay sonra, bebeğin gerçek yaşını anlayan doktorlar, Amillia’nın kurtulmasının bir mucize olduğunu belirttiler.

Anne Sonya ise, “Bebeğime ilk baktığım andan itibaren kurtulacağını biliyordum” dedi. Amillia isimli bebek, hastaneden çıkmayı dört ay sonra başardı. Sonya ise şu an gene dokuz haftalık hamile olduğu için yataktan çıkmıyor ve sadece çocuğunun, ABD’de ve İngiltere’deki kürtaj tartışmalarında malzeme yapılmasını istemediğini ifade ediyor. Fakat kürtaja karşı olanlar mucizevi bebek Amilia’nın doğduğunda çekilen fotoğraflarını kullanarak, 24 haftalık bir çocuğun kürtajının kabul edilemez olduğunu ileri sürüyor. Amilia isimli bebek ise, şu an hiçbir fiziksel sorun yaşamadan hayatını sürdürüyor.